sobota, 24 października 2009

Mieczyk koi weloniasty

3. Pokolenie F3 - pojawiły się pierwsze sztuki mieczyka koi weloniastego.
Proporcje są mniej więcej - 50% czerwonych albino, 50% koi albino. Wśród jednych i drugich jest ok 25% form zwykłych i 25% weloniastych.
Obecnie wybieram do dalszej selekcji wyłącznie mieczyki koi weloniaste, które wyglądem są najbardziej zbliżone do tych na zdjęciu tzn. mają równomierne plamy barwy białej i czerwonej. Oczywiście procent takich "idealnych" osobników jest na razie niewielki. Dalsze prace bedą miały na celu utrwalenie formy welonowej oraz uzyskanie mieczyka koi "delta".


2. Pokolenie F1 - 100% mieczyków czerwonych albino, zarówno zwykłe jak i weloniaste.
Do dalszych krzyżowań wybrałam kilka samic czerwonych weloniastych. Dodałam im samce koi z pokolenia rodziców (krzyżowanie wsteczne).


1. Rodzice - samica mieczyka koi + samiec czarwony delta (obie formy albino)


Prace nad uzyskaniem formy weloniastej mieczyka koi trwały nieco ponad rok. Zajmowałam się tym ja oraz mój dobry znajomy - hodowca z Krakowa - Krzysztof Synowski. To zresztą za jego namową zaczęliśmy się w to "bawić". Ja miałam mieczyki koi zwykłe on zaś mieczyki czerwone albino delta. Tak właśnie wyglądał nasz pierwszy "mariage". Powyżej pokazuję na przykładach zdjęć jak wyglądały krzyżówki w celu uzyskania formy weloniastej mieczyka.1 komentarz:

  1. mam pytanko jestem paweł mam problem z małymi mieczykami bardzo durzo mi zdycha jaka może być przyczyna inne małe rybki jak głupiki żyją i molinezie oraz zmienniki też

    OdpowiedzUsuń